Wrzeszcz

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz

Wiadomości

stat

Część peronu SKM we Wrzeszczu wyłączona na 4 miesiące

Remont muru spowoduje zamknięcie jednego toru SKM na wysokości stacji we Wrzeszczu.
Remont muru spowoduje zamknięcie jednego toru SKM na wysokości stacji we Wrzeszczu. fot. Łukasz Głowala/trojmiasto.pl

W środę rozpocznie się przebudowa muru oporowego we Wrzeszczu biegnącego wzdłuż torów kolejowych zobacz na mapie Gdańska, co spowoduje wyłączenie części peronu SKM. Pociągi będą jeździły przez stację po jednym torze, ale według przewoźnika nie powinno to powodować żadnych utrudnień. Prace potrwają do końca listopada.Czy twoim zdaniem zamknięcie toru spowoduje opóźnienia w kursowaniu SKM-ek?

tak, wbrew temu, co zapowiadają kolejarze, utrudnienia są murowane

75%

trudno powiedzieć, oby nie

14%

nie, to jest niewielki odcinek, więc powinno się obejść bez problemów

11%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 1159
SKM bierze się za poprawę estetyki i naprawę fragmentu muru oporowego stojącego wzdłuż ul. Białej. Chodzi o odcinek od peronu nr 4 stacji Gdańsk Wrzeszcz zobacz na mapie Gdańska do wiaduktu kolejowego nad ul. Wajdeloty zobacz na mapie Gdańska. Wartą ponad 3 mln zł przebudowę przeprowadzi firma Aarsleff z Warszawy.

W ramach prac przewiduje się m.in. wypełnienie wszystkich ubytków, wykonanie izolacji przeciwwilgociowej i odwodnienia oraz zabezpieczenie przed graffiti. Ozdobna balustrada, która jest w znacznym stopniu skorodowana i nie spełnia obecnych wymogów technicznych, zostanie wykonana na nowo z zachowaniem historycznego kształtu.

Przebudowa rozpocznie się w środę 9 sierpnia i trwać będzie do końca listopada. W związku z tym na wysokości stacji we Wrzeszczu wyłączony z ruchu zostanie tor 501 prowadzący w stronę Gdyni. Wszystkie pociągi SKM w obu kierunkach będą odjeżdżały z krawędzi peronowej przy torze numer 502. W tym czasie wyłączony z użycia będzie peron numer 4 przy Galerii Metropolia.

Szybka Kolej Miejska w swoim komunikacie zapewnia, że to nie spowoduje zmiany rozkładu jazdy pociągów. Gołym okiem widać jednak, że w niektórych przypadkach pojazdy mogą ze sobą kolidować, bowiem odjazdy w obu kierunkach następują po sobie minuta po minucie.

- Mogą pojawić się jakieś niewielkie, minutowe odchylenia, które zostaną wyrównane na trasie, dlatego nie chcieliśmy wprowadzać zmian w całym rozkładzie - mówi Maciej Lignowski, prezes PKP SKM Trójmiasto.
Wcześniej PKP Polskie Linie Kolejowe przeprowadziły remont muru po stronie Górnego Wrzeszcza, który jest nieco dłuższy i sięga do wiaduktu na wysokości ul. Miszewskiego-Wyspiańskiego. zobacz na mapie Gdańska
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (83)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Najbliższe imprezy z dzielnicy Wrzeszcz

Galeria zdjęć dzielnicy Wrzeszcz

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Wrzeszcz

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Wrzeszcz