Wrzeszcz

Serwis poświęcony dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz

Wiadomości

stat

Szybciej tramwajem przez Zwycięstwa. Znikają zbędne światła

Za kilka tygodni motorniczowe nie będą musieli oczekiwać na zmianę świateł, by wjechać na przystanek. Nz. przystanek Chodowieckiego.
Za kilka tygodni motorniczowe nie będą musieli oczekiwać na zmianę świateł, by wjechać na przystanek. Nz. przystanek Chodowieckiego. fot. Krzysztof Koprowski/Trojmiasto.pl

Wreszcie rozpoczyna się montaż sygnalizatorów ostrzegawczych na przejściach przez tory tramwajowe na al. Zwycięstwa. Zastąpią one sygnalizatory świetlne, które spowalniają ruch pojazdów komunikacji miejskiej.Jak oceniasz prędkość jazdy tramwajów w Gdańsku?

świetnie, tramwaje jeżdżą bardzo szybko

11%

przeciętnie, są odcinki, gdzie powinny jeździć szybciej

48%

fatalnie, są w wielu przypadkach wolniejsze nawet od roweru

41%
Prace przygotowawcze ruszają we wtorek (10 października), a montaż w środę, od godz. 8, w obrębie przystanków tramwajowych Politechnika zobacz na mapie GdańskaChodowieckiego zobacz na mapie Gdańska.

W pierwszym etapie zostaną wykonane prace przygotowawcze niezbędne do wykonania infrastruktury teletechnicznej. Dopiero potem znikną istniejące sygnalizatory świetlne i pojawią się ostrzegawcze, emitujące komunikat głosowy: "Uwaga, tramwaj".

- Zarówno pierwszy, jak i drugi etap prac nie wpłynie na kursowanie komunikacji tramwajowej - zapewnia Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.
Rozpoczynające się właśnie prace zapowiedziano już dwa lata temu. Zgodnie z harmonogramem, prace mają zakończyć się do 31 października 2017 r. Koszt inwestycji to ok. 75,3 tys. zł.

Sygnalizacja ostrzegawcza na Siedlcach

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (69)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Galeria zdjęć dzielnicy Wrzeszcz

    Pozostałe wiadomości z dzielnicy Wrzeszcz

    Pozostałe newsy

    Forum dzielnicy Wrzeszcz